CARNIVITA

CARNIVITA
Dostupnosť: Skladom
Balenie: 90 ks tabliet

CARNIVITA

Multivitamínová tableta s obsahom L-karnitínu.
Cena: 14.52€ ( Bez DPH: 12.10€ )
Množstvo:  

Multivitamínová tableta s obsahom L-karnitínu.

90 ks tabliet/balenie

Karnitín je látka podobná vitamínu, ktorá zohráva dôležitú úlohu v energetickom zásobovaní organizmu. Viaže sa na tuky prijaté stravou a tie dopravuje k „elektrárniam” bunky, do mitochondrií. V mitochondriách tuky „zhoria” a premenia sa bezprostredne na energiu – ATP (Adenozin-Trifosfát). Ľudský organizmus je schopný tvorby karnitínu len v malom množstve. V dojčenskom veku, keď sa v  organizme netvorí, telo ho získava z materinského mlieka. Tvorba karnitínu sa začne v detskom veku a rapídne stúpa. V 17.-18. roku života dosahuje maximálnu hodnotu. Hladina tvorby ostáva do 40. roku stála, potom začne prudko klesať. Okolo 45. roku života jeho tvorba úplne zastane. V dôsledku toho máme medzi 18. – 40. rokom najviac energie, pričom počet tukových vankúšikov je prítomný len v miernom množstve. Nad 40. rokov sa situácia mnení - začneme byť unavenejší a každý rok potrebuje o číslo väčšie oblečenie.

Na tento problém existuje riešenie. CARNIVITA tableta obsahuje 100% čistý fermentovaný L-karnitín.

 

Základná surovina pochádza od švajčiarskej firmy LONZA a na celom svete je uznaný ako karnitín najlepšej a najvyššej kvality. Lacnejšie karnitínové prípravky sú vyrobené syntetickou technológiou a vedľa L-karnitínu obsahujú aj D-karnitín. Okrem toho, že sa D-karnitín nevstrebe a nezúžitkuje, spôsobuje škody v našom organizme. Užívanie L-karnitínu v kombinácií s vhodnou diétou a fyzickou aktivitou napomáha spaľovaniu tukov.

 

Vitamín C - prispieva k udržiavaniu správneho fungovania imunitného systému aj počas intenzívnej telesnej námahy a po nej, k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcií krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien pokožky, zubov. Indukuje správne fungovanie nervového systému a  správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie. Taktiež prispieva k správnej funkcií psychiky a nervového systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k regenerácií redukovanej formy vitamínu E a zvyšuje vstrebávanie železa.

 

Vitamín B3 (niacín) – prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, k zachovaniu zdravých slizníc a zdravej pokožky, prispieva aj k zníženiu vyčerpania a únavy. Pomáha uvolňovať energiu z potravín, je nevyhnutný pre udržanie energie a všeobecnej vitality.

 

Vitamín E – prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, zabraňuje starobe viazaním voľných radikálov, zlepšuje neutralizáciu niektorých veľmi agresívnych voľných radikálov.

 

Vitamín B5 (kyselina panthoténová) – prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnej syntéze a látkovej premene steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov, znižuje stavy vyčerpanosti a únavy, prispieva k zdravej duševnej činnosti.

 

Vitamín B6 (pyridoxín) – prispieva k správnej tvorbe červených krviniek, k správnej syntéze cysteínu, k správnemu fungovaniu imunitného systému, je dôležitý pre metabolizmus bielkovín (teda aj pre svaly), glykogénu (je potrebný k funkcií svalov a k uvoľňovaniu energie zo sacharidov uložených vo svaloch)  a homocysteínu (pomáha udržiavať normálnu hladinu krvného homocysteínu). Je nepostrádateľný k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, reguluje hormonálnu činnosť a znižuje stavy vyčerpania a únavy. Je nevyhnutný pre udržanie energie, všeobecnej vitality a správneho fungovania psychiky.

 

Vitamín B2 (riboflavín) - taktiež prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, pomáha mnohým reakciám s enzýmami, k správnemu fungovaniu nervového systému. Súčastne prispieva k udržaniu dobrého zraku, zdravej pokožky, k zachovaniu zdravých slizníc, k udržaniu zdravých červených krviniek, k správnej látkovej premene železa a k ochrane buniek pred oxidačným stresom - chráni bunky tela pred radikálmi, ktoré spôsobujú poškodenie buniek, chráni bunky a tkanivá pred oxidačným poškodením,prispieva k celkovej antioxidačnej kapacite organizmu. Znižuje rekonvalescenciu, stavy vyčerpanosti a únavy. Vitamín B2 je neodkladne potrebný pri zmršťovaní svalových vlákien.

 

Vitamín B1 (tiamín) - prispieva k správnej látkovej premene cukrov a bielkovín, ktoré sú dôležité pre tvorbu energie, je nevyhnutný pre správne fungovaniu srdca, pomáha udržiavať správnu funkciu nervového systému a psychiky.

 

Vitamín B9 (folát) – prispieva k správnej tvorbe krvi, k správnej syntéze aminokyselín, k zdravej látkovej premene homocysteínu. Stimuluje správnu funkciu psychiky a fungovanie imunitného systému. Znižuje vyčerpanie a únavu, zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

 

Vitamín H (biotín) - pomáha pri uvoľňovaní energie z tukov, je nevyhnutný pre organizmus, aby pomohol regulovať prívod sacharidov, podieľa na metabolizme tukov, sacharidov a bielkovín, prispieva k správnej látkovej premene makronutrientov. Udržuje duševnú výkonnosť, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, je nevyhnutný pre rast vlasov a tvorby vlasových folikulov. Taktiež je nevyhnutný pre zdravé zuby, kosti, vlasy, kožu, nechty a k zachovaniu zdravých slizníc.

 

Vitamín B12  - je dôležitý pre energetický metabolizmus (premenu potravín na energiu), prispieva k udržaniu zdravej nervovej sústavy a pomáha normálnym duševným funkciám. Udržiava normálnu hladinu homocysteínu v krvi, taktiež je potrebný pre tvorbu červených krviniek. Je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Znížuje únavu a vyčerpanosť v dôsledku nedostatočnej hladiny mikroživín v tele.

 

Zloženie v 1 tablete:   *ODD
L-Karnitín 333,30 mg n.m.
Vitamín C 20,00 mg 25,00%
Vitamín B3 6,00 mg 37,50%
Vitamín E 3,33 mg 27,77%
Vitamín B5 2,00 mg 33,33%
ß - karotén 1,60 mg n.m.
Vitamín B6 0,66 mg 47,61%
Vitamín B2 0,53 mg 38,09%
Vitamín B1 0,47 mg 42,42%
Folát 66,66 mcg 33,33%
Biotín 50,00 mcg 11,10%
Vitamín B12 0,33 mcg 13,33%
*Odporúčaná denná dávka

 

Dávkovanie: 3x1 tabletu denne pred jedlom.

 

UPOZORNENIE! Nie je vhodný pre deti do 12 rokov! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nesmie sa užívať ako náhrada rozmanitej stravy! Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchu a tme, pri teplote do 25°C!

 

Obsah: 90 ks tabliet/balenie

Hmotnosť obsahu: e 81,0 g
 
Ak by ste chceli získať viac informácií o: spalovanie tuku, pri diéte, prosím kontaktujte nás telefonicky alebo emailom!

 

 


   Prosím, napíšte sem svoj ​​dotaz na tento produkt: CARNIVITA

Vaše meno:

E-mailová adresa:


Telefónne číslo:Dotaz:Odoslať otázku