LADYVIT

LADYVIT
Dostupnosť: Skladom
Balenie: 60 tabliet

LADYVIT

Multivitamínový a multiminerálový výživový doplnok určený pre ženy, dojčiace a tehotné mamičky.
Cena: 13.61€ ( Bez DPH: 11.34€ )
Množstvo:  

Multivitamínový a multiminerálový výživový doplnok určený pre ženy, dojčiace a tehotné mamičky.

 

6o ks tabliet/balenie

 

LADYVIT tablety sa svojím zložením odlišujú od FAMILYVIT tabliet. Príčinou toho je, že LADYVIT bolo zostavené špeciálne pre ženy. Potreby ženského organizmu sa v mnohých prípadoch líšia od mužského, alebo detského organizmu.

 

Užívanie LADYVIT tabliet je obzvlášť doporučené tým ženám, ktoré plánujú otehotnieť a dojčiacim mamičkám. Dôležité je jeho užívanie aj v kruhu žien, ktoré absolvujú nejakú diétu - na vyrovnanie nedostatku vitamínov a minerálnych látok. Dôležitou skutočnosťou je fakt, že existuje nielen nedostatočné množstvo vitamínov (hypovitaminóza), ale aj predávkovanie vitamínov (hypervitaminóza). Predávkovanie vitamínov je nebezpečnejšie, ako nedostatok vitamínov, pretože môže viesť k vzniku vážnych ochorení. Tento problém sa objavuje obzvlášť pri vitamínoch rozpustných v tuku, pretože tieto skladuje náš organizmus v tukovom tkanive. Zloženie LADYVIT tabliet je také, že ani pri ich dlohodobom užívaní nevzniká riziko hypervitaminózy. Základným pravidlom pri všetkých vitamínových prípravkoch je, že sa nesmieme prekročiť odporučené denné dávkovanie a je potrebné jeho užívanie podľa predpisov!

 

Horčík (Mg) – je nepostrádateľný pri činnosti svalov a nervovej sústavy. Obzvášť veľa horčíka potrebuje k svojej činnosti srdcový sval. Klinicky dokázaný je fakt, že u tých ľudí, u ktorých je vysoká hladina horčíka v krvi, je oveľa menšia pravdepodobnosť vzniku srdcového infarktu. Dostatočná hladina horčíka znižuje pravdepodobnosť vzniku náchylnosti na depresiu. Tým ženám, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, alebo iné hormonálne prípravky je obzvášť odporúčané užívanie potrebného množstva horčíka.

 

Vitamín C – prispieva k udržiavaniu správneho fungovania imunitného systému aj počas intenzívnej telesnej námahy a po nej, k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcií krvných ciev, kostí, chrupaviek, ďasien pokožky, zubov. Indukuje správne fungovanie nervového systému a  správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie. Taktiež prispieva k správnej funkcií psychiky a nervového systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k regenerácií redukovanej formy vitamínu E a zvyšuje vstrebávanie železa.

 

Vitamín B3 (niacín) – prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, k zachovaniu zdravých slizníc a zdravej pokožky, prispieva aj k zníženiu vyčerpania a únavy. Pomáha uvolňovať energiu z potravín, je nevyhnutný pre udržanie energie a všeobecnej vitality.

 

Zinok (Zn) –  prispieva k správnej látkovej premene makronutrientov, mastných kyselín, kyselín a zásad, aj sacharidov, k správnej syntéze bielkovín a DNA, podieľa sa na  látkovej premene vitamínu A a správnej kognitívnej funkcií. Udržiava dobrý zrak, zdravé kosti, vlasy, nechty a pokožku. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zohráva úlohu v procese delenia buniek.

V organizme účinkuje zinok ako dopravný policajt. Kontroluje a riadi procesy látkovej výmeny a činnosť enzýmov, udržiava a zabezpečuje citlivosť buniek. Je nepostrádateľný pri syntéze bielkovín, reguluje schopnosť zmršťovania svalov, zohráva dôležitú úlohu v normálnej činnosti pohlavných orgánov. Dôležitý je aj fakt, že pri dostatočnom množstve zinku v tele, sa môžu do organizmu v menšej miere vstrebávať a zabudovať ťažké kovy (olovo, stronciu, vanád) a aj  rádioaktívne izotópy.

 

Železo (Fe) - prispieva k správnej mentálnej/kognitívnej funkcií organizmu, telo ho potrebuje na výrobu energie. Je nevyhnutné pre tvorbu krvi, znižuje únavu v situáciách spôsobených nedostatočným množstvom stopových prvkov v organizme. Prispieva k správnej tvorbe červených krviniek a hemoglobínu, k správnemu prenosu kyslíka v tele. Podporuje správne fungovanie imunitného systému a má nevyhnutnú úlohu v procese delenia buniek.

 

Vitamín E – prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, zabraňuje starobe viazaním voľných radikálov, zlepšuje neutralizáciu niektorých veľmi agresívnych voľných radikálov.

 

Vitamín B5 (kyselina panthoténová) - podporuje metabolizmus tukov, reguluje správnu látkovú premenu tukov, sacharidov a bielkovín pre tvorbu energie, pomáha telu využívať sacharidy a aminokyseliny, tiež uvolňovať živiny z potravín. Prispieva k syntéze a metabolizmu základných látok (napr. steroidné hormóny, neurotransmitery, atď), ktoré sú nevyhnutné pre správne fungovanie organizmu. Prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, zvyšuje psychickú výkonnosť. Pomáha udržiavať aktivitu, pamäť a vnímanie životného prostredia, podporuje duševné sústredenie, stimuluje duševné schopnosti, zlepšuje psycho-emocionálny stav.

 

Mangán (Mg) – prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, je potrebný pre stavbu silných a zdravých kostí, pomáha ich udržiavať. Prispieva k normálnej tvorbe spojivového tkaniva -chrupavky. Je nevyhnutný pre ochranu buniek pred oxidačným stresom, pomáha zachytávať voľné radikály.

 

Vitamín B6 (pyridoxín) – prispieva k správnej tvorbe červených krviniek, k správnej syntéze cysteínu, k správnemu fungovaniu imunitného systému, je dôležitý pre metabolizmus bielkovín (teda aj pre svaly), glykogénu (je potrebný k funkcií svalov a k uvoľňovaniu energie zo sacharidov uložených vo svaloch) a homocysteínu (pomáha udržiavať normálnu hladinu krvného homocysteínu). Je nepostrádateľný k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky, reguluje hormonálnu činnosť a znižuje stavy vyčerpania a únavy. Je nevyhnutný pre udržanie energie, všeobecnej vitality a správneho fungovania psychiky.

 

Vitamín B2 (riboflavín) – taktiež prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, pomáha mnohým reakciám s enzýmami, k správnemu fungovaniu nervového systému. Súčastne prispieva k udržaniu dobrého zraku, zdravej pokožky, k zachovaniu zdravých slizníc, k udržaniu zdravých červených krviniek, k správnej látkovej premene železa a k ochrane buniek pred oxidačným stresom - chráni bunky tela pred radikálmi, ktoré spôsobujú poškodenie buniek, chráni bunky a tkanivá pred oxidačným poškodením,prispieva k celkovej antioxidačnej kapacite organizmu. Znižuje rekonvalescenciu, stavy vyčerpanosti a únavy. Vitamín B2 je neodkladne potrebný pri zmršťovaní svalových vlákien.

 

Vitamín B1 (tiamín) – prispieva k správnej látkovej premene cukrov a bielkovín, ktoré sú dôležité pre tvorbu energie, je nevyhnutný pre správne fungovaniu srdca, pomáha udržiavať správnu funkciu nervového systému a psychiky.

 

Meď (Cu) – je dôležitý pre štruktúru spojivových tkanív, prispieva k normálnej preprave a metabolizmu železa v tele. Je súčasťou enzýmov metabolizmu železa, pomáha budovať zdravé spojivové tkanivo, Telo potrebuje meď na výrobu energie, taktiež je nevyhnutná pre správne fungovanie nervového systému, prispieva k zdravej pigmentácií vlasov a pokožky, k správnemu prenosu železa v tele a je potrebná pre tvorbu krvi. Spolupodieľa sa na  správnom fungovaní imunitného systému a ochraňuje bunky pred oxidačným stresom.

 

Vitamín B9 (folát) – prispieva k správnej tvorbe krvi, k správnej syntéze aminokyselín, k zdravej látkovej premene homocysteínu. Stimuluje správnu funkciu psychiky a fungovanie imunitného systému. Znižuje vyčerpanie a únavu, zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek.

 

Vitamín H (biotín) – pomáha pri uvoľňovaní energie z tukov, je nevyhnutný pre organizmus, aby pomohol regulovať prívod sacharidov, podieľa na metabolizme tukov, sacharidov a bielkovín, prispieva k správnej látkovej premene makronutrientov. Udržuje duševnú výkonnosť, prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, je nevyhnutný pre rast vlasov a tvorby vlasových folikulov. Taktiež je nevyhnutný pre zdravé zuby, kosti, vlasy, kožu, nechty a k zachovaniu zdravých slizníc.

 

Selén (Se) – je nevyhnutný pre zdravý rast vlasov a nechtov, podporuje imunitný systém, prispieva k správnej funkcií štítnej žľazy - je potrebný pri použití jódu v produkcií hormónov štítnej žľazy a je nevyhnutný pre produkciu aktívneho hormónu štítnej žľazy a / alebo zdravé fungovanie štítnej žľazy. Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom.

 

Vitamín B12 – je dôležitý pre energetický metabolizmus (premenu potravín na energiu), prispieva k udržaniu zdravej nervovej sústavy a pomáha normálnym duševným funkciám. Udržiava normálnu hladinu homocysteínu v krvi, taktiež je potrebný pre tvorbu červených krviniek. Je dôležitý pre správne fungovanie imunitného systému, zvyšuje obranyschopnosť organizmu. Znížuje únavu a vyčerpanosť v dôsledku nedostatočnej hladiny mikroživín v tele.

Zloženie v 1 tablete:   *ODD
Horčík (Mg) 150,00 mg 40,00%
Vitamín C 30,00 mg 37,50%
Vitamín B3 9,00 mg 56,25%
Zinok (Zn) 7,50 mg 75,00%
Železo (Fe) 5,00 mg 35,71%
Vitamín E 5,00 mg 41,66%
Vitamín B5 3,00 mg 50,00%
ß - karotén 2,40 mg n.u.
Mangán (Mn) 2,00 mg 100,00%
Vitamín B6 2,00 mg 142,85%
Vitamín B2 0,80 mg 57,14%
Vitamín B1 0,70 mg 63,63%
Med (Cu) 700,00 mcg 70,00%
Vitamín B9 200,00 mcg 100,00%
Vitamín H 75,00 mcg 150,00%
Selén(Se) 40,00 mcg 72,73%
B12 vitamin 1,00 mcg 40,00%
ODD-Odporúčaná denná dávka

Dávkovanie: 2x1 tableta denne ráno a večer pred jedlom.

 

UPOZORNENIE! Nie je vhodný pre deti do 12 rokov! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nesmie sa užívať ako náhrada rozmanitej stravy! Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchu a tme, pri teplote do 25°C!

 

Obsah: 60 ks tabliet/balenie

Hmotnosť obsahu: e 30,0 g

 

Ak by ste chceli získať viac informácií o: dojčiacim mamičkám, ženám ktoré chcú otehotnieť, na vyrovnávanie nedostatku vitamínov a minerálnych látok, prosím kontaktujte nás telefonicky alebo emailom!

 

 


   Prosím, napíšte sem svoj ​​dotaz na tento produkt: LADYVIT

Vaše meno:

E-mailová adresa:


Telefónne číslo:Dotaz:Odoslať otázku