BONEMAX

BONEMAX
Dostupnosť: Skladom
Balenie: 60 ks žuvacích tabliet

BONEMAX

Žuvacie tablety pre zdravé kosti, zuby, nechty a zdravé vlasy s obsahom minerálov, vitamínov a sladidlom.
Cena: 19.00€ ( Bez DPH: 15.83€ )
Množstvo:  

Žuvacie tablety pre zdravé kosti, zuby, nechty a zdravé vlasy s obsahom minerálov, vitamínov a sladidlom.

6o ks žuvacích tabliet/balenie

BONEMAX - výživový doplnok vo forme žuvacích tabliet obsahuje pre náš organizmus 3 v najväčšej miere potrebné minerálne látky – vápnik, horčík a zinok, ako aj vitamín D. Tieto minerálne látky sú nevyhnutne dôležité pre zdravý chod organizmu. Je príjemnej sladkej pomarančovej chuti.

Vápnik (Ca) je v našom tele v najväčšom množstve vyskytujúca sa minerálna látka (cca.1-1,5 kg), ktorá sa v prevažnej miere vyskytuje v kostiach a zuboch. V priebehu 1 roka sa z kostí dospelého človeka vyplaví a znovu doplní zhruba 20% obsahu vápnika. Ak naša strava neobsahuje dostatočné množstvo vápnika, kosti postupne strácajú svoju pevnosť a časom môže vzniknúť vážne ochorenie – rednutie kostí.

Vápnik (Ca) zohráva úlohu v procese delenia a špecializácie buniek, je potrebný k tvorbe a udržaniu zdravých zubov a zdravých kostí, podporuje mineralizáciu kostí a zubov, zabezpečuje správne fungovanie nervového a svalového aparátu, prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi, k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Taktiež prispieva k normálnemu fungovaniu svalov, k správnej neurotransmisií a podporuje normálnu funkciu enzýmov potrebných pre trávenie. Mimoriadne dôležité je užívanie vápnika u žien v prechode a po prechode, ako aj u tehotných žien a u dojčiacich mamičiek. Vápnik pomáha účinne znížiť príznaky alergie - senná nádcha.

Horčík (Mg) je nepostrádateľný pri činnosti svalov a nervovej sústavy. Obzvášť veľa horčíka potrebuje k svojej činnosti srdcový sval. Klinicky dokázaný je fakt, že u tých ľudí, u ktorých je vysoká hladina horčíka v krvi, je oveľa menšia pravdepodobnosť vzniku srdcového infarktu. Dostatočná hladina horčíka znižuje pravdepodobnosť vzniku náchylnosti na depresiu. Tým ženám, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, alebo iné hormonálne prípravky je obzvášť odporúčané užívanie potrebného množstva horčíka.

Zinok (Zn) prispieva k správnej látkovej premene makronutrientov, mastných kyselín, kyselín a zásad, aj sacharidov, k správnej syntéze bielkovín a DNA, podieľa sa na  látkovej premene vitamínu A a správnej kognitívnej funkcií. Udržiava dobrý zrak, zdravé kosti, vlasy, nechty a pokožku. Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom a zohráva úlohu v procese delenia buniek.

V organizme účinkuje zinok ako dopravný policajt. Kontroluje a riadi procesy látkovej výmeny a činnosť enzýmov, udržiava a zabezpečuje citlivosť buniek. Je nepostrádateľný pri syntéze bielkovín, reguluje schopnosť zmršťovania svalov, zohráva dôležitú úlohu v normálnej činnosti pohlavných orgánov. Dôležitý je aj fakt, že pri dostatočnom množstve zinku v tele, sa môžu do organizmu v menšej miere vstrebávať a zabudovať ťažké kovy (olovo, stronciu, vanád) a aj  rádioaktívne izotópy.

Vitamín D3 prispieva k správnemu vstrebávaniu/využitiu vápnika a fosforu, k normálnej hladine vápnika v krvi. Udržiava zdravé kosti a zdravé zuby, riadi správne fungovanie svalov. Koordinuje správne fungovanie imunitného systému, zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek. Pri jeho nedostatku vzniká mäknutie kostí. Organizmus nie vždy schopný v potrebnej miere produkovať vitamín D3, preto je potrebné toto množstvo pravidelne dopĺňať.

BONEMAX žuvacie tablety sú najkomplexnejším prípravok svojho druhu.

Zloženie v 1 tablete:   *ODD
Vápnik (Ca) 170,00 mg 21,25%
Horčík (Mg) 75,00 mg 20,00%
Zinok (Zn) 3,75 mg 37,50%
Vitamín D3 2,50 mcg 50,00%
*Odporúčaná denná dávka

 

 

Odporúčaná denná dávka:

2 x 1 tabletu rozžuť ráno a večer pred jedlom

 

Obsah: 60 ks žuvacích tabliet/balenie

Hmotnosť obsahu: e 60,0 g

UPOZORNENIE! Nie je vhodný pre deti do 12 rokov! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Nesmie sa užívať ako náhrada rozmanitej stravy! Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchu a tme, pri teplote do 25°C!

Ak by ste chceli získať viac informácií o: prevencia pri rednutí kostí, činnosť nervovej sústavy, krčová menštruácia, prosím kontaktujte nás telefonicky alebo emailom!


   Prosím, napíšte sem svoj ​​dotaz na tento produkt: BONEMAX

Vaše meno:

E-mailová adresa:


Telefónne číslo:Dotaz:Odoslať otázku