RELAXAN

RELAXAN
Dostupnosť: Skladom
Balenie: 60 tabliet

RELAXAN

RELAXAN tablety s obsahom výťažku zo šafranu (Crocus sativus) sú nenávykové prírodné antidepresívum bez vedľajších účinkov, ktoré pomáhajú zabezpečiť duševné uspokojenie a aktívny život bez stresu.
Cena: 49.00€ ( Bez DPH: 40.83€ )
Množstvo:  

Výživový doplnok - tablety

60 ks tabliet/balenie

Depresia je súbor veľmi častých príznakov, ktoré sa môžu objaviť kedykoľvek v živote človeka. Ide o mentálne ochorenie, ktoré vážne naruší citovú rovnováhu človeka, kvalitu života, práceschopnosť a osobné vzťahy. Vplýva na zažívacie ústrojenstvo, spánok a životný názor posúva do negatívnej roviny. Depresia nie je chvíľková slabosť, alebo trvalý smútok, ktorý nie je možné zdolať silou vôle. 

Depresia je ochorenie, ktoré treba liečiť!

Príznaky depresie bez liečenia môžu pretrvávať roky, dokonca môžu človeka sprevádzať po celý život. Do dnešného dňa nie sú známe dôvody, prečo vznikne depresia, len tá skutočnosť je známa, že vo väčšine prípadov ide o súhrn mentálnych príznakov a problémov s okolím, ako aj každodenný stres. U tých ľudí, u ktorých je nízka miera sebaúcty a  ktorí sú pesimisticky naladení, sú častejšie vystavení stresu. Žijú v zlých finančných a bytových podmienkach a sú viac náchylní na depresiu.

Všeobecné príznaky depresie:

  • dlhopretrvávajúca únava, silný pocit úzkosti, nekľud, pocit prázdnosti
  • beznádej, pesimizmus, vízia minulosti a budúcnosti v čiernych farbách
  • sebakritika, nízka sebaúcta, pocit neschopnosti
  • nespavosť, skoré budenie s pocitom úzkosti, budenie so skľúčenosťou
  • strata chuti, pokles telesnej hmotnosti
  • myšlienky o smrti a sebevražde, vo vážnejších prípadoch pokusy o sebevraždu
  • nekľud, netrpezlivosť, podráždenosť
  • poruchy koncentrácie, pamäti a schopnosti rozhodovania, stres
  • rôzne telesné príznaky: bolesti hlavy, tlak na prsiach, bolesti svalov, zápcha, alebo hnačka, poruchy menštruácie, zníženie sexuálnej túžby.

V porovnaní s ostatnými mentálnymi ochoreniami sú výsledky liečby depresie najpriaznivejšie. Prvoradá je medikamentózna liečba spolu s psychiatrickou starostlivosťou. Na svete je početné množstvo liekov proti depresií, ktoré vo väčšine prípadov obsahujú také dve zlúčeniny, ktoré môžu spôsobovať závislosť na jeho užívaní, tak ako v prípade narkotík. Kvôli závislosti je potrebné dávky zvyšovať, aby sa dosiahol požadovaný účinok. Popritom, ako každý liek má jeho užívanie aj vážne vedľajšie účinky a nie je možné ich užívať so „všeobecnými” liekmi (napr. analgetiká, lieky na zníženie telesnej teploty, lieky proti nadmernej tvorbe žalúdočnej kyseliny) kvôli krížovým reakciám.

Čo je teda vhodné riešenie proti stresu a depresii?

Už Peržania v staroveku spozorovali, že vo vtedajšej dobe a do dnešného dňa používaný šafran (Crocus sativus) zlepšuje náladu a má antidepresívny účinok.

Len v dnešnej modernej dobe bolo dokázané, že výťažok zo šafranu sa osvedčil ako veľmi účinný v klinických pokusoch. Výskumy na Teheránskej Lekárskej Univerzite dokázali, že liečba pacientov s veľmi čistým extraktom šafranu boli také isté dobré, ako liečba pacientov antidepresívami s tým rozdielom, že u pacientov ktorých liečili depresiu so šafaranom, neboli spozorovné žiadne vedľajšie účinky. Tieto pokusy vykonali aj na iných univerzitách s podobnými výsledkami, teda účinok môžeme považovať za vedecky dokázaný. Šafran prispieva k emocionálnej rovnováhe a pomáha podporovať relaxáciu.

Šafran je najdrahšie korenie na svete a okrem svojej tradičnej hodnoty ako potravinárska prídavná látka, preukázal svoj ​​potenciál v klinických štúdiách pri liečbe depresií a pri onkologických ochoreniach (Rios et al, 1996,. Abe a Saito, 2000, Abdullaev, 2002). Hodnota šafranu (sušené stigmy Crocus sativus L.) je určená prítomnosťou troch hlavných sekundárnych metabolitov: crocin a jeho deriváty, ktoré sú zodpovedné za farbu; picrocrocin - zodpovedný za chuť a safranal zodpovedá za vôňu a má terapeutické účinky. V skutočnosti obsahuje šafran viac ako 150 prchavých aromatických zlúčenín. Okrem toho obsahuje aj veľa neprchavých aktívnych prvkov, ako napr: karotenoidy, vrátane zeaxantín-u, lykopén, ß-karotén a polysacharidy.

Šafran patrí do čeľade Iridaceae a ako terapeutická rastlina je použiteľná pri liečbe depresie, porúch nervového systému, kŕčov a asthmy (Rios et al., 1996; Abe and Saito, 2000; Abdullaev, 2002). Zmierňuje renálnu koliku, znižuje bolesti žalúdka a uvoľňuje napätie ( Rios et 1996; Hosseinzadeh a Younes , 2002 ). Šafran sa v tradičnej perzskej medicíne používa na liečbu depresie, nekľudu a nespavosti ( Hosseinzadeh a Younes , 2002 ; Karimi et al , 2001 ; Akhondzadeh .et al , 2004 ; Noorbala et al  2005).

RELAXAN tableta obsahu vysoko kvalitný výťažok zo šafranu (Crocus sativus)

Zloženie v 1 tablete:

15,0 mg výťažku zo šafranu

Zloženie: výťažok zo šafranu (Crocus sativus L.), Flocel, maltodextrín, protihrudkujúca látka (stearan horečnatý)

Dávkovanie: 2x1 tableta denne ráno a večer pred jedlom. 

V prípade silnej depresie doporučujeme jeho užívanie ako kúru, mimo depresívneho obdobia je možné jeho súbežné užívanie bez rizika vzniku vedľajších návykových účinkov. V prípade nespavosti užite večer pred spaním 2 tablety.

 

Upozornenie: Nie je vhodný pre deti do 12 rokov. Neprekračujte ustanovenú dennú dávku. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy. Skladujte mimo dosahu malých detí, v suchu a tme, pri teplote do 25°C.

Obsah: 60 tabliet

Hmotnosť obsahu: 30,0 g

Ak by ste chceli získať viac informácií o: stres, depresia, nespavosť, nevoľnosť, prosím kontaktujte nás telefonicky alebo emailom!


   Prosím, napíšte sem svoj ​​dotaz na tento produkt: RELAXAN

Vaše meno:

E-mailová adresa:


Telefónne číslo:Dotaz:Odoslať otázku