VETPOD

VETPOD
Dostupnosť: Skladom
Balenie: 120 kapsúl

VETPOD

Veterinárny dietetický prípravok obsahujúci 5 druhov výťažkov z húb na prirodzené posilnenie imunitného systému určený pre psov, mačky a kone. Účinné látky môžu zabraňovať angiogenéze (zásobeniu nádorových buniek krvou) a pomáhať zvyšovať prirodzenú protinádorovú aktivitu niektorých buniek imunity (NK bunky, makrofágy).

VETPOD doporučujeme užívať podporne pri onkologických ochoreniach, stavoch po operáciách, cukrovka, na posilnenie imunity.
Cena: 99.00€ ( Bez DPH: 82.50€ )
Množstvo:  

Veterinárny dietetický prípravok obsahujúci 5 druhov výťažkov z húb na prirodzené posilnenie imunitného systému určený pre psov, mačky a kone. Účinné látky môžu zabraňovať angiogenéze (zásobeniu nádorových buniek krvou) a pomáhať zvyšovať prirodzenú protinádorovú aktivitu niektorých buniek imunity (NK bunky, makrofágy).

VETPOD doporučujeme užívať podporne pri onkologických ochoreniach, stavoch po operáciách, cukrovka, na posilnenie imunity.


Zvýšený počet zložiek ponúka majiteľom psov, mačiek a koní diverzifikový prípravok. Účinné látky VETPOD-u sa v laboratórnych, zvieracích a klinických testoch ukázali ako mimoriadne úspešné pri horeuvedených stavoch.

 


 

VETPOD OBSAHUJE 5 DRUHOV VÝŤAŽKOV HÚB:

LENTINUS EDODES - SHIITAKE - HÚŽEVNATEC OBYČAJNÝ

Vďaka vysokému obsahu draslíka a fosforu a nízkemu obsahu dusíka je účinný pri ochoreniach obehového systému. Mnohé experimenty in vivo a in vitro boli vykonané na zvieratách v záujme toho, aby boli objasnené najdôležitejšie účinky plodníc, mycélií, spór a izolovaných látok huby (lentinán, KS-2, eritadenín, LEM=Lentinulaedodes micélium), na základe ktorých ich možno zhrnúť nasledovne:

  • Antivirálne: –spóry huby, lentinán a výťažky z mycélií.
  • Antibakteriálne a antifungálne: (napr. vďaka lentionínom), stimulujú imunitný systém: huba a jej výťažky, v prvom rade vďaka zložkám KS-2 a lentinánu mobilizujú fagocyty a iné obranné mechanizmy.
  • Môžu zabraňovať tvorbe nádorov: Najdôležitejšou účinnou látkou s protirakovinovým účinkom je polysacharid (glukán) zvaný lentinán, ktorý je jedným z najúčinnejších zlúčenín s protinádorovým účinkom. Úspešne sa využíva aj vo veterinárnej liečbe nádorových ochorení, najmä nádorov žalúdka, konečníka, pľúc a pečene, v liečbe fibrosarkómov a leukémie (hlavné účinné látky sú: benzaldehyd, lentinan a obsah KS-2).
  • Ochraňujú pečeň a zmierňujú zápalové procesy pečene
  • Znižujú krvný tlak, hladinu LDL-cholesterol a spomaľujú proces arteriosklerózy
  • Spomaľujú vznik cukrovky: lentinán stimuluje tvorbu inzulínu
  • Posilňuje a regeneruje organizmus


GRIFOLA FRONDOSA - MAITAKE - TRSOVNICA LUPEŇOVITÁ

Na základe vedeckých výskumov a štúdií môžeme vyhlásiť, že je významnou hubou v liečiteľstve. Obsahuje také polysacharidy, ktoré môžu znižovať krvný tlak, zabraňovať tvorbe nádorov, chránia pečeň, znižujú hladinu cukru v krvi a posilňujú imunitný systém.
 

GANODERMA LUCIDUM - REISHI - LESKLOKÔROVKA OBYČAJNÁ

Huba je známa už z pradávneho liečiteľstva vďaka svojím rozmanitým priaznivým účinkom. Podporuje normálnu činnosť imunitného systému, a spolupodieľa sa na prirodzenej obranyschopnosti organizmu. Tzv. adaptogén patrí medzi inteligentné liečivé rastliny, čo znamená, že svojimi účinkami sa dokonale prispôsobuje daným špecifickým požiadavkám. Pôsobí iba vtedy, ak je to potrebné a iba do takej miery, ako je to žiadúce. Z 300 liečivých rastlín má takúto vlastnosť iba jedna rastlina. Jej zvláštnosť a rozmanitosť nič nedokazuje lepšie, ako význam jej čínskeho názvu: rastlina nesmrteľnosti, magická rastlina, resp. jej japonský názov: Božská liečivá bylina. Viaceré štúdie informujú o tom, že konzumácia huby Ganoderma Lucidum je účinnejšia spolu s modernými metódami liečby nádorových ochorení. Znižuje nepriaznivé vedľajšie účinky rádioterapie a vo veľkej miere podporuje funkciu napr. buniek srdcového svalu a pečeňových buniek. Pokusmi in vitro bolo dokázané, že huba môže byť účinná aj v liečbe nádorov prsných žliaz, prostaty a mechúra. Huba sa ukázala ako účinná aj v inhibícii angiogenézy nádorov pľúc. Pokusmi in vivo na zvieratách bolo dokázané, že triterpénová frakcia huby je schopná inhibovať tvorbu nádorov pečene a tvorbu metastáz, pravdepodobne tiež prostredníctvom angiogenézy nádorov.

V pokusoch in vivo na zvieratách sa v inhibícii nádorov hrubého čreva ukázal ako účinný vodný roztok huby. In vivo klinické štúdie potvrdili, že polysacharidové výťažky húb sú schopné posilniť imunitný systém v pokročilom štádiu nádorových ochorení.
 

AGARICUS BLAZEI MURIL - HIMEMATSUTAKE - PEČIARKA BLAZEOVÁ

Podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, spolupodieľa sa na normálnej činnosti imunitného sysxtému, pomáha telu brániť sa pred škodlivými vplyvmi vonkajšieho prostredia. Vplyv Agaricus blazei Murill na zvýšenie citlivosti na inzulín potvrdzuje randomizovaná, dvojito slepá, placebom kontrolovaná štúdia. V pokusoch in vivo bolo dokázané, že huba Agaricus blazei Murill je schopná stimulovať aktivitu T-buniek a fagocytov. Orálne podávaný vodný roztok huby sa v in vivo pokusoch na zvieratách ukázal ako úspešný pri inhibícii nádorov typu Sarkoma 180. Pri pokusoch na zvieratách huba znižovala tvorbu metastáz a vyvinula toxické účinky na určité typy nádorových buniek. V klinických experimentoch bola schopná znižovať nepriaznivé vedľajšie účinky chemoterapie, zlepšiť kvalitu života a zvýšiť aktivitu prirodzených NK buniek v prípadoch s gynekologickými nádormi.
 

INONOTUS OBLIQUUS - CHAGA - RYŠAVEC OBYČAJNÝ

Na svete sa stalo známym viac ako 200 druhov takých liečivých húb, ktoré dokázali zastaviť rast nádorov, predovšetkým nádorov žalúdka, pľúc a hrtana. Chaga je tiež jednou z nich. Obsahuje viac ako 215 fytonutrientov (rastlinné zložky s liečivými účinkami), vrátane 29 druhov polysacharidov a výťažok β-D-glukozy.


VETPOD OBSAHUJE 5 DRUHOV VÝŤAŽKOV HÚB:

 

Highslide JS
INONOTUS OBLIQUUS- CHAGA - RYŠAVEC OBYČAJNÝ
Highslide JS
GRIFOLA FRONDOSA - MAITAKE - TRSOVNICA LUPEŇOVITÁ - KRIAKOVÝ HRÍB
Highslide JS
GANODERMA LUCIDUM - REISHI - LESKLOKÔROVKA OBYČAJNÁ - PEČIATKOVÝ HRÍB
Highslide JS
AGARICUS BLAZEI MURILL - HIMEMATSUTAKE - PEČIARKA BLAZEOVÁ - MANDĽOVÝ HRÍB
Highslide JS
LENTINUS EDODES - SHIITAKE - HÚŽEVNATEC JEDLÝ


Neužívajte VETPOD kapsule:
- v prípade imunosupresívnej terapie (inhibícia, potlačenie funkcie imunitného systému, napr.: transplantácia tkaniva, orgánu; niektoré druhy ochorení, klinické stavy)
- v prípade autoimunitných ochorení
- v prípade alergie alebo precitlivenosti na ktorúkoľvek zložku prípravku

Zloženie v 1 kapsule:
140 mg výťažok (Lentinus edodec - Shiitake -Húževnatec jedlý)
130 mg výťažok (Grifola frondosa - Maitake - Trsovnica lupeňovitá - Kriakový hríb)
150 mg výťažok (Agaricus Blazei muril - Himematsutake - Pečiarka blazeová)
50 mg výťažok (Ganoderma lucidum - Reishi - Lesklokôrovka obyčajná)
30 mg výťažok (Inonotus obliquus - Chaga - Ryšavec obyčajný)

Materiál kapsuly: želatína
Prípravok neobsahuje konzervačné látky, ani farbivá.

Spôsob použitia:
Kapsuly sa podávajú denne podˇla dávkovacej schémy priamo do tlamy zvieraťa nalačno s kúskom potravy alebo spolu s krmivom. Veterinárny prípravok prijímajú zvieratá bez ťažkostí. Veterinárny prípravok je odporúčané podávať dlhodobo, minimálne 3 mesiace!

Plánujete u svojho psa, mačky, koňa operáciu?
Posilnite jeho imunitný systém 2 týždne pred operáciou. Prvých päť aplikujte 1 kapsulu denne, potom denne 2 kapsule. 3 dni pred operáciou prestaňte s podávaním prípravku. Po operácii doporučujeme pokračovať s užívaním kapsúl od toho dňa, keď začnete zviera konzumovať tuhú normálnu stravu. Dávku začnite užívať nasledovne: prvých 5 dní 1x1 kapsulu, potom 2x1 kapsulu atď.- tak ako je to uvedené na dávkovacej schéme, v závislosti od zdravotného stavu. Pri veterinárnom dietetickom prípravku je doporučené postupné zvyšovanie dennej dávky!


   Prosím, napíšte sem svoj ​​dotaz na tento produkt: VETPOD

Vaše meno:

E-mailová adresa:


Telefónne číslo:Dotaz:Odoslať otázku
Označenia: vetpod, veterinárny, , Vetpod